HASIČI  ZLATÉ  HORY

Aktuality

Dne 7. 11. jsme byli proškoleni školitelem firmy OMS MEDI k používání AED ZOLL Plus, který je nově zařazen do výbavy naší jednotky.

Dne 12. 10. jsme se opět zúčastnili výcviku zaměřeného na vyprošťování osob z havarovaných vozidel, který proběhl na stanici HZS v Jeseníku.

Ve dnech 27. - 29. 9. jsme zajišťovali zázemí pro účastníky historické bitvy včetně stravy v rámci projektu "Připomínka bojů slezských válek"

Dne 21. 9. jsme opět poskytli preventivní hlídku při pouti na potním místě P. M. Pomocné.

V pátek 20. 9. proběhlo další ze série školení jednotky na základě témat vydaných GŘ HZS.

V sobotu 14. 9. jsme se podíleli na organizaci ukončení veteránské sezóny, které proběhlo ve Zlatých Horách u hasičské zbrojnice.

Ve dnech 24. a 25. 8. poskytli hlídku při soutěži v rýžování zlata ve zlatokopeckém skanzenu.

Dne 10. 8. jsme opět poskytli preventivní hlídku při pouti na poutním místě P. M. Pomocné.

Ve dnech 26. a 27. 7. jsme poskytli preventivní hlídku, tentokrát při městských slavnostech, kde jsme se zároveň podíleli i na organizaci dopravy na objížďce.

Ve dnech 13. a 14. 7. jsme poskytli preventivní hlídku při soutěži Endurosprint v areálu Bohema a jeho okolí.

Dne 29. 6. od 14:00 hod. jsme zorganizovali na naší hasičské louce akci pro veřejnost tzv. "Hasičský den". Počasí přálo, několik členů sice muselo odjet k zásahu, což průběh akce trošku poškodilo, ale pivo bylo vychlazené, uzená žebra se povedla jako vždycky, kolo štěstí se točilo, tak se akce celkem vydařila.

V pátek 21. 6. proběhlo další ze série školení jednotky na základě témat vydaných GŘ HZS.

Dne 13. 6. proběhlo na hasičské louce zábavné odpoledne pro děti z obou místních matřských školek, počasí nám sice moc nepřálo, ale aspoň pěnu pro děti, se nám mezi bouřkami podařilo zrealizovat.

Dne 12. 6. se někteří naši členové zůčastnili krajského cvičení "Orkán Jesenicko 2019".

Dne 8. 6. jsme se podíleli na zajištění krajského kola skautských závodů tzv. "Svojsíkova závodu", které proběhlo v areálu zlatokopeckých srubů.

Dne 2. 6. jsme se zůčastnili dětského dne pořádaného městem Zlaté Hory v areálu zlatokopeckých srubů.

V sobotu 11. 5. jsme poskytli požární preventivní hlídku při pouti na poutním místě P. M. Pomocné. Ve stejný den naši mladí hasiči absolvovali poslední soutěž v této sezóně 2018/2019 a to požární útok, který je spojen s ukončením "hry Plamen".

Dne 4. 5. se měkolik našich členů zůčastnilo výcviku lezců na stanici HZS v Jeseníku.

Dne 27. 4. proběhlo na naší "Hasičské louce" základní kolo v PS, do okresního kola postoupila obě naše družstva. Okresní kolo se uskuteční 18. 5. v Uhelné.

Dva naši členové mají za sebou základní kurz nositelů dýchací techniky, který uspěšně zvládli.

Dne 23. 3. jsme byli pořadatelem soutěže mladých hasičů, která je součástí "hry Plamen" a účastnili se jí mladí hasiči z celého okresu.

Proškolení řidičů, obsluhy motorových pil, poskytování první pomoci, nositelů DT jsou již za námi, stejně jako několik dalších z pravidelné odborné přípravy.

Dalším školením je jedno ze série pravidelné odborné přípravy jednotky dle pokynu GŘ HZS a proběhne dne 25. 1. od 17:00 hod.

První školení se týká velitelů a proběhlo dne 19. 1. na stanici HZS v Jeseníku.

Dne 11. 1.  jsme se po několika letech opět stali členy realizačního týmu soutěže záchranářských posádek Rallye Rejvíz. Tentokrát se jednalo o tzv. zimní Rallye, která proběhla na území našeho města a opět byla naše účast na tomto podniku pro naši jednotku velkým přínosem.

Vítejte v novém roce, opět se budeme snažit zde informovat o všem zásadním co nás během roku čeká i potká. V současné době je sestavován plán výcviků a školení.