ROK 2018

Zde naleznete stručný průřez činností v roce 2018.

Rok 2018

- V pátek 28. 12. proběhlo společné posezení pro členy a jejich rodinné příslušníky k ukončení roku.

- Každoroční prodej vánočních stromků, se uskutečnil den 16. 12. 2018 od 8:00 do 12:00 u hasičské zbrojnice.

- Naše slavnostní výroční valná hromada se uskutečnila v hotelu Praděd dne 8. 12. 2018 od 17:00 hodin

- Probíhá podzimní část odborné přípravyod měsíce září, každý měsíc minimálně dvě školení jednotky včetně výcviků.

- Ve dnech 27. a 28. 7. jsme poskytovali hlídku při městských slavnostech včetně pomoci při koordinaci dopravy na objizdné trase.

- Dne 30. 6. se uskutečnily oslavy 140. výročí založení sboru dobrovolných hasičů ve Zlatých Horách. Oslavy byly slavnostně zahájeny u hasičské zbrojnice, přivítali jsme hosty, předali jim upomínkové drobnosti a jako součást zahájení proběhlo i vysvěcení nové repliky našeho historického praporu. Program oslav pak pokračoval na hasičské louce ukázkami techniky a několika atrakcemi pro děti i dospělé, večer pak zábavou pod širým nebem s kapelou Jaguár.

- V průběhu května a června probíhali přípravy oslav 140. výročí založení našeho SDH.

- Dne 19. 5. 2018 od 9:00 hod. se na hřišti v Uhelné konala okresní soutěž v požárním sportu. Naše družstva se umístila takto: ženy 2. místo, muži 3. místo.

- Dne 28. 4. 2018 od 10:00 hod. se na hasičské louce uskutečnila tzv. okrsková soutěž v požárním sportu. Obě naše družstva postoupila do okresního kola.

- Dne 7. 4. 2018 od 9:00 hod. se na hasičské louce uskutečnila soutěž mladých hasičů. Soutěžilo se ve štafetě 4x60 m s překážkami a štafetě požárních dvojic. Po sečtení výsledků z obou disciplín obsadilo družstvo mladších 5. místo (po výsledcích: štafeta 4x60 m 7. místo, štafeta požárních dvojic 3. místo) a družstvo starších 1. místo (po výsledcích: štafeta 4x60 m 3. místo a štafeta požárních dvojic 2. místo). Obě soutěže se započítavájí do celkového hodnocení hry Plamen.

- Několik prvních školení máme již za sebou, školení řidičů, cyklické školení velitelů na HZS, a první ze série školení v rámci pravidelné odborné přípravy jednotky. Dále se již také uskutečnila výroční valná hromada okrsku. Pomalu a jistě se rozjíždí příprava oslav 140. výročí založení našeho sboru, včetně příprav a podání žádostí o dotace.

- V sekci Výjezdová jednotka přidán plán výcviku, školení a další nezásahové činnosti jednotky na rok 2018.

- Vítejte v novém roce, v roce oslav 140. výročí založení spolku dobrovolných hasičů v našem městě. V současné době je sestavován program oslav, ale také plán výcviku a školení na rok 2018. O přípravách a o všem zásadním co nás čeká i potká v tomto roce, se opět budeme snažit informovat.