ROK 2011

Zde naleznete stručný průřez činností v roce 2011.

Rok 2011

- Posezení členů a rodinných příslušníků k ukončení roku proběhlo 29.12. od 16:00 v klubovně.

- V sobotu dne 17.12. jsme byli na vánoční stromky a v neděli dne 18. 12. u příležitosti Vánočního jarmarku proběhl před hasičskou zbrojnicí jejich prodej .

- V pátek dne  2. 12. 2011 od 17:00 hod proběhlo v klubovně přezkoušení nositelů DT.

- V sobotu dne 3. 12. 2011 od 17:00 se uskutečnila výroční valná hromada SDH Zlaté Hory.

- Ve čtvrtek 10.11. od 14:30 proběhlo v klubovně naší zbrojnice proškolení obsluhy hydraulického zdvihacího zařízení (plošiny) včetně revize celého zařízení a v pátek 11.11. od 17:00 proběhlo školení členů jednotky.

- V sobotu 22. 10. proběhlo na stanici HZS v Jeseníku cyklické školení strojníků, kterého se zúčastnili dva členové naší jednotky.

- Ve středu 19.10. se naše jednotka zúčastnila opět mezinárodního cvičení, tentokrát zaměřeného na pátrání po pohřešovaných osobách, které proběhlo na svazích Biskupské kupy. Toto společné cvičení bylo připravováno Policií ČR ve spolupráci s HZS Jeseník a zúčastnili se ho také hasiči a Policie z Polska a horská služba Jeseníky.

- V úterý 11. 10. proběhlo poslední mezinárodní cvičení hasičských jednotek, které bylo součástí projektu "Rozvoje záchranných systémů" a to v Polském Jarnoltowku v hotelu Ziemowit.

- V sobotu 8.10. se naše jednotka zúčastnila výcviku a školení na stanici HZS v Jeseníku, zaměřeného na ochranu obyvatelstva.

- V sobotu 1. 10. se uskutečnilo další mezinárodní cvičení hasičských jednotek, tentokrát ve Velké Kraši. I toto cvičení je součástí projektu "Rozvoje záchranných systémů", díky kterému byla obnovena technika i v naší jednotce.

- V pátek a sobotu 23. a 24. 9 proběhlo školení, praktický výcvik a přezkoušení lezců JSDH Zlaté Hory.

- V sobotu 17. 9. 2011 proběhlo před budovou MěÚ ve Zlatých Horách slavnostní předání nových vozidel do užívání JSDH Zlaté Hory.

- A je to tady, v pátek 2. 9. k nám dorazila nová cisterna CAS 20 TATRA T815-2!!!
Foto připravujeme.

- V sobotu 13.8. proběhl na hasičské louce již XIX. ročník noční pohárové soutěže o putovní pohár starosty a místostarosty města.
Tato soutěž již několik let probíhá dvoukolově. V prvním kole se bojuje o putovní pohár starosty - kategorie muži a místostarosty - kategorie ženy.
V druhém kole si jednotliví členové soutěžních družstev na startu losují jaký úkol je při požárním útoku čeká a bojuje se o finanční ceny sponzorů soutěže.

Výsledky soutěže najdete v sekci sportovní družstva nebo ZDE

- Od pátku 5.8. do neděle 7.8. zajišťoval SDH výdej stravy pro historická vojska jež jsou součástí rekostrukce historické bitvy v rámci "Zlatých Dnů" a požární hlídku v průběhu ohnňostroje a bitvy.

- V neděli 31.7. se několik členů SDH zůčastnilo mše v místním kostele a předalo malou pozornost na památku dosavadnímu faráři Mgr. Pavlu Kuchařovi, který se        rozloučil s naším městem a odchází na jiné působiště.

- V pátek 29. 7. proběhlo v klubovně zbrojnice školení jednotky v rámci plánu odborné přípravy.

- V pátek 17. 6. se na stanici HZS v Jeseníku uskutečnil výcvik nositelů dýchací techniky.

- V sobotu 18. 6. od 10:00 proběhlo na hasičské louce ve Zlatých Horách ukončení okresní ligy mladých hasičů. Více v sekci "Mladí hasiči"

- V sobotu 4. 6. 2011 od 8:00 proběhlo na hasičské louce ve Zlatých Horách okresní kolo v požárním sportu, za účasti pěti družstev v kategorii mužů a čtyř družstev v kategorii žen. Více v sekci "Sportovní družstva".

- V pátek 27. 5. od 18:00 proběhne v klubovně hasičské zbrojnice školení jednotky a v sobotu 28. 5. od 9:00 měla proběhnout celodenní brigáda s opékáním na hasičské louce, vzhledem k nepřízni počasí byly provedeny nejnutnější opravy a rychle domů.

- V sobotu 7. 5. od 10:00 hod. proběhlo na hasičské louce ve Zlatých Horách okrskové kolo v požárním sportu. Do okresního kola, které se uskuteční 4. 6. 2011 opět na Hasičské louce ve Zlatých Horách, postoupila obě družstva (muži i ženy) ze Zlatých Hor.

- V sobotu 9.4. od 10:00 proběhlo na Rejvíze mezinárodní cvičení požárních jednotek. Zúčastnili se hasiči ze Zlatých Hor, Vidnavy, Velké Kraše, Gierlatic, Rejvízu, Ondřejovic a HZS Jeseník.
Cvičení je součástí projektu, díky kterému naše jednotka obdržela zatím jedno nové vozidlo a na druhé ještě čekáme. FOTKY VE FOTOGALERII.

- A je to tady!!! Ve středu 23.3. 2011 dodavatelská firma přivezla do Zlatých Hor a před zbrojnicí předala nové požární vozidlo. Jedná se o vozidlo DA 10 L 1 Z na podvozku IVECO Daily, které bylo dodáno i s úplně novým čerpadlem Waterous  640 a motorovou pilou STIHL.
FOTKY Z PŘEDÁNÍ VE FOTOGALERII.

- V pátek 25. 3. od 17:00 hod. proběhne v klubovně zbrojnice školení jednotky.
V pátek a sobotu 25. a 26. 3. od 8:00 hod. proběhne na stanici HZS v Jeseníku cyklické školení velitelů.

- V sobotu 26. 2. 2011 podstatná část jednotky absolvovala výcvik nositelů dýchací techniky v polygonu, který si ve sklepě své zbrojnice vybudovali hasiči z Javorníku. Musím uznat, že to mají velice dobře udělané a děkujeme jim za umožnění výcviku.

- V pátek 25. 2. 2011 od 9:00 proběhlo v klubovně školení řidičů vozidel s právem přednosti v jízdě a od 17:00 školení jednotky.

- V pátek 28. 1. 2011 od 15:00 hod. proběhlo v klubovně proškolení a přezkoušení obsluhy motorové pily a od 17:00 hod. proškolení v poskytování první pomoci.

- V sobotu 22. 1. 2011  od 17:00 hod. proběhla v klubovně naší zbrojnice výroční konference našeho okrsku.